Den populære Small Square Country Festival er tilbage!! med 4 FANTASTISKE dage – På Sæby Torv 5. – 8. august.
Vi har fået fat i et fantastiske gode navne i år 
Onsdagen skydes festivalen i gang, og det er Bo Steffensen, der sætter stemningen med musik på Torvet fra kl. 15.00 – 18.00.
Torsdag indtages scenen kl. 15.00 af Tina Harbeck, og hun spiller frem til kl. 18.00.
Fredag kulminerer det hele med et brag, når byens butikker holder Late Night Shooping og der handles helt til kl. 21.00.
Du kan blandt meget andet opleve amerikanske biler og ATV´ere, hoppeborg, rodeo tyr, linedance og american food truck på Torvet, som selvfølgelig er pyntet op i vaskeægte country stil.
Kl. 15.00 – 22.00 spiller DJ Korgaard musik, som med sikkerhed sikrer at stemningen holdes højt, mens der shoppes, hygges og nydes en kold forfriskning på Torvet.
Kl. 19.00 og to timer frem, er det det store trækplaster, bandet Western Girls, der underholder med countrymusik af højeste kvalitet og sikrer at du kommer i den rette countrystemning.
Lørdag er det Ole Lindskov, der binder en fin sløjfe på fire dage med god musik og country stemning i Sæby midtby. Han spiller på scenen på Torvet kl. 11.00 – 14.00.
Glæd dig! 








